Rizika z rozšíření komfortní zóny

Dnes 80 % lidí naštvu, znejistím či některé lehce nakopnu (nikoliv do kotníku). A dalších 20 % potěším a dám jim naději, že jsou na správné cestě…

Několik myšlenek o tom, proč se vyplatí překročit stávající komfortní zónu:

Proč jsou lidé pohodlní a nehrnou se do podnikání?

V mých vzdělávacích programech z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ i HRAJEME SI NA BURZE se ročně protočí hodně přes tisíc lidí. Mají své důvody, proč se chtějí vymanit ze SYSTÉMU a proč pošilhávají po pravé straně cash-flow kvadrantu.

Minimálně 40 % z mých klientů jsou již zkušenými podnikateli, živnostníky, či v HNB programech spekulanty na burze. Vědí své, zažili si své a cílí na své… Proč?

cashflow-videoZejména proto, že vědí, že Život v cash-flow je prostě jednodušší, než život na dávkách. Jen pro méně znalé připomínám, že souslovím „cash-flow“ zde myslím tok peněz z podnikání a byznysů, které lidé vytvářejí ve svých kvadrantech S, M či I. Život na dávkách – to je prostě život na mzdě, na penězích na příděl.

Pro většinu lidí jsou rozdíly málo uchopitelné, zejména proto, že si prostě neumí ten Život v cash-flow, to jest v proudu peněz z podnikání, představit… Tuší, že jsou zde jisté výhody. Ale protože na vlastní kůži nepocítili dostatek svobody, svobody času, myšlení, konání, jednání, pohybu, nezávislosti a opravdovou seberealizaci stylem “být sám pro sebe”, nejsou k tomuto sdělení příliš empatičtí. Prostě jen tuší, že by to mohlo být fajn, ale protože o tom moc nevědí, ve škole se to neučí a systém to nepodporuje, tak je to prostě míjí…

Hodně lidí ale chce změnu.

Nebo to alespoň říkají. Přemýšlel jsem, proč to velké procento lidí prostě nedá. O podnikání, akcích, dělání věcí pro svůj Život na Pravé straně jenom mluví, klábosí, nadšeně se účastní diskuzí, sem tam investují do neformálního vzdělání…

Ale k akci se neodhodlají. Říkají, že to plánují, až… Nebo že se bojí toho či onoho (doba je prý náročná…). Nebo že prostě nemůžou, protože… Nebo jim pořád chybí nějaké ty informace… Atd. Prostě řeči, řečičky, kecy, kecky, kecičky… Výmluvy.

  • Výmluvy, které ničí životy, protože v podnikání zdaleka nejde jen o peníze!
  • V podnikání jde o to, že díky penězům můžete získat zpátky svůj čas.
  • V podnikání jde o to, že můžete naplno vydávat svůj potenciál a rozdávat, mít poslání.
  • V podnikání jde třeba i o to, abyste mohli dělat na Pravé straně prostě to, co je lidem na Levé straně navždy zapovězeno, obestřeno tajemstvími a mýty…
  • V podnikání jde zkrátka o hodně.

Proč lidé opravdu podnikat začnou a jaké jsou podmínky pro úspěch? O tom napíšu příště. Dnes se chci zamyslet nad jednou rozhodující příčinou, proč to lidé vzdávají – je to nadměrné pohodlí a rozšiřující se komfortní zóna.

Průšvih je, že když to vzdají, nikdy nezískají zpět svůj ČAS a život, protože obojí patří těm, komu svůj čas, potenciál a život prodávají…

Vy váhající → zeptejte se sami sebe,
zda se chcete takto prodávat celý život,

zda se dobrovolně vzdáváte svobody a svého času,
zda se vzdáváte dobrovolně svých snů a vizí,

šancí na seberealizaci a života, který může být plný příběhů,
které jednou můžete vyprávět…

Jděme tedy na opravdu podstatný důvod, proč lidé zabijí svoje sny dříve, než mohou padnout na úrodnou půdu. Pohodlí je sviňa a ničitel života…

OK, pokud patříte mezi ty, kteří svůj smysl a úděl vidíte opravdu na té Levé straně, je to v pořádku a mám pro to pochopení – někdo prostě pracovat musí. Ale další text čtete na vlastní riziko!

Rizika z rozšíření komfortní zóny.

Lidé v dnešní moderní společnosti mohou využívat věci a možnosti, o jakých se lidem ještě v minulém století ani nesnilo. Již jen za to, co zbude ze mzdy, si může 60 % populace docela obstojně užívat a to i v omezeném čase ve svobodě na příděl.

Chléb a hry jsou na nejlepší úrovni, jídla hodně, lednice a špajzy plné.

Plné šatníky, mobily, auta, levné spotřební zboží. Dokonce občas i cestování. Pro hodně lidí v zásadě komfort…

Když uzavřou pakt s ďáblem, podepíšou smlouvu s peklem, mohou si vzít půjčky na cokoliv, hypotéky na bydlení, úvěr na auta. Děti mohou chodit do školy zdarma (aby se náhodou nedozvěděly to, co nemají).

To, čím se zaplatí, je čas, svoboda a potenciál.

Je to cesta s nulovým součtem, protože na jejím konci toho moc nezbude. Často jenom oči pro pláč…

Neustále rozšiřující se komfortní zóna a pohodlí je past. Slušný plat a jakž takž život, strachy a obavy, pohodlí.

Z člověka lovce, z člověka podnikavého, z největšího predátora v přírodě, se stává poslušná loutka s cílem přežít a sem tam si užít.

Život lze buď přežít, nebo prožít!

Ale komfortní zóna se dnes lidem opouští hůře, než třeba před 20 lety… Výzvy čekají jen na odvážné!

Proč potřebuje SYSTÉM lidi?

Systém potřebuje “otroky, mravence, dělníky..”. Bylo tomu tak ve starověku. V dobách mírových se mohla mít část otroků i dobře. Někteří to někam dotáhli, udělali “kariéru” – rozšířili si komfortní zónu. Systém dával lidem chléb a hry. Jako dneska.

Desatky-padesatkyVe středověku byli poddaní. Jako dneska. Pro lidi byly nastaveny desátky. Dnes jsou padesátky. Dnes mají poddaní odbory a větší “práva”. Systém je chytrý – přidělil více svobody. Lze si vybrat, pro koho budu poddaný. Komfortní zóna je dnes hodně široká…

Systém lidi potřebuje. Lidé musejí pracovat. Lidé se potřebují navzájem. Systém potřebuje daně, organizaci, dává i službu. Sem tam legálně loupí. To se dá přetrpět.

Nebo se lze vydat na tajnou cestu. Zdánlivě mimo systém. Ale podnikání je součást systému. Pouze se o tom lidé neučí ve školách a lidé nejsou systémem motivování.

Proč? No jak by to asi dopadlo, kdyby všichni utekli na své a chtěli na Pravou stranu?

Druhá věc je, kdo by to třeba měl učit? Učitelé na Levé straně? Je to zamotané a dnes toto téma opustíme…

Ale ještě si řekněme něco k tomu našemu podnikání.

Jsou podnikatelé tolerováni nebo podporováni?

Podnikatelé a živnostníci jsou oporou společnosti. Nebo by alespoň měli být. Měli by být základem střední třídy. Vytvářejí pracovní místa, zaměstnávají lidi, vyrábějí peníze, z nichž podstatná část skončí v SYSTÉMU. Jsou užiteční. Ale…

Máme demokracii. Demokracie je “vláda lidu”. 80 % lidí je a bude myšlením na Levé straně. Svět a myšlení lidí na Levé a Pravé straně jsou hodně odlišné. Odlišné jsou i motivace a hodnoty. Jsou to dva paralelní světy, které se prolínají.

» Levá strana je oficiální tvář systému.

» Pravá strana je něco jako temná hmota ve vesmíru. Málokdo ji rozumí, ale bez ní by vesmír neexistoval.

Máme demokracii. V ní má menšina z Pravé strany vždy pouze takový hlas, jaký má vliv.

Vliv je kolísavá veličina. Nechci to svádět na něco jako “třídní boj”, ale jistý nesoulad v motivacích, hodnotách, názorech a cílech zde vždy byl, je a bude. Proto po část doby vládnou zmatení socialisté, či dokonce ještě něco horšího – ANO, může být i hůře…

Když je hodně zle, dostává hlas pravice a až věci narovná a fungují, miska vah se opět překlopí.

Nicméně považuji za hloupé čekat,

až se věci změní samy.

  • Až budete mít lepší podmínky.
  • Až budete mít větší motivaci, či opravdovou touhu → bez té neuděláte opravdu vůbec nic!
  • Až vám dá někdo ten opravdový návod či postup – takové neexistují a věří v ně jenom naivní lidé…
  • Až se něco změní, až vás někdo nakopne, až zjístíte, co jste vše prošvlhli…

Komfortni-zonaNebo až vám někdo radikálně omezí vaši rozšiřující se komfortní zónu a pofiderní “jistoty”. To potom nebude osvícení, ale úder palicí na obal šedé kůry mozkové. Tu mimo jiné máme k přemýšlení. A jak víme, peníze, cash-flow a čas se dají získat jen procesem myšlení.

Jenže když nemyslet je tak pohodlné a myslet je prostě náročné. Jo, a ještě navíc rizikové a s nejistými výsledky.. Prostě ta komfortní zóna je pěkná past na Levé straně, co myslíte?

Tak, to je vše dnes. Nic dalšího pro vás nemám. Žádné promo, prodej, pozvánku. Prostě jsem měl jen potřebu vám výše uvedené sdělit, napsat. Mohu si to dovolit – protože mám na to ČAS a je to moje poslání. Bez peněz by to ale nefungovalo – to bych asi nepsal články, ale vyplňoval třeba nějaké pofiderní výkazy práce, aby byly dávky… Jak to máte vy?

Přeji krásné jarní dny všem!

Jirka Mazur


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem?


PS: Ale přece jen pro vás ještě něco mám. Pokud je ještě nemáte, stáhněte si pro inspiraci moje dva eBooky zdarma:

eBook o svobodě a investování

ebook zdarma investování a svoboda

 

eBook 13 Tajemství z Pravé stranyebook-13-tajemstvi

A slibuji, že na jaře něco přidám. Minimálně opět otevřu některé z kurzů z edice ŽNPS – buďte ve střehu!

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře