ODPOJTE SE… A BUDE LÉPE!

Odpojte se! Proč?
Abyste získali čas, svobodu a peníze!

Odpojit se na pár dnů od světa, od všedních starostí i běžného dění, má něco do sebe.

Navrhuji, abyste se nejdříve podívali na krátké video, potom si přečtěte článek!

V programech ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ jsme si udělali v několika věcech celkem jasno.

Třeba v tom, že svoboda času, čas pro sebe a svoboda jako taková, prostě souvisí s penězi.

Náš cash-flow kvadrant jistě nemusím připomínat, ale jen pár věcí s dnešním tématem zmíním.

Lidé na Levé straně cash-flow kvadrantu

si vydělávají peníze tím, že prodávají svůj čas a potenciál za peníze jiným lidem či systému. Je to jejich volba. Má svoje výhody, ale i limity. Lidi na Levé straně potřebujeme, někdo prostě pracovat musí…

Možností, aby se lidé na Levé straně mohli odpojit podle svých představ od dennodenního stresu a povinností, je málo. Svoboda je zde na příděl, tak jako peníze. Dávka svobody ve formě přidělené dovolené (tak o tom hovoří Zákoník práce…) a sem tam volný víkend.

Odpojit se třeba na měsíc, to je již na Levé straně docela luxus. A ty představy, jak by takové odpojení mohlo vypadat, musí být také skromnější, třeba z finančních důvodů. Lidé na Levé straně cash-flow kvadrantu jsou na tzv. burze práce. To znamená, že jejich příjmy jsou limitované tím, kolik trh zaplatí za typ pozice, kterou zastávají. Intenzita ani kvalita práce s tím moc nezmůže.

Na druhé straně může být život na Levé straně pohodlnější. Méně stresu (zdánlivě), klídek po práci, méně odpovědnosti. Pro 20 % lidí představuje jejich práce i poslání. To je skvělé, protože učitele, doktory, hasiče, policajty, nadšené prodavače a další prostě potřebujeme! Nicméně je otázka, zda se mohou třeba odpojit a investovat půlroční mzdu za 21 dnů na exotickém ostrově… Ale třeba po tom netouží. Nebo si to myslí, že po tom netouží.

Na Levé straně máme i sektor S – soukromníci, živnostníci. Lidé, kteří jsou na svém a jsou to takoví hrdinové dnešní doby. Systém jim okopává kotníky a šíří třídní nenávist za to, že po něm nic nechtějí a chtějí být nezávislí.

Když je takový soukromník šikovný, může si vydělávat podstatně více peněz třeba i stejnou činností, kterou by dělal jinde jako zaměstnanec. Stačí jen šikovně využívat pár našich TAJEMSTVÍ Z PRAVÉ STRANY a cash-flow se může dát do pohybu. Třeba takové Pravidlo 80/20. Koncentrace, fokus…

Soukromník může za lepší odměnu dělat pro více zaměstnavatelů (zákazníků), je v lepším režimu zdanění. SYSTÉM sice pořád vymýšlí větší a větší ptákoviny, ale vše se dá vyřešit. Svoboda a nezávislost si někdy žádá jisté úsilí.

Se svobodou času na tom ale někdy nejsou soukromníci nejlépe. Stále jedou v tom režimu, kdy prodávají svůj čas a potenciál. Pokud si přidělí svobodu na delší období, může to znamenat menší příjem. Ale tím i menší daně. 🙂

Chytré je, když máte jako živnostníci kus byznysu třeba na prodejní automaty… Že nevíte, co to je? Za pár dnů či týdnů prozradím více!

A ještě tedy pár poznámek k té Pravé straně cash-flow kvadrantu.

M – majitelé firem vydělávají peníze tím, že procesem myšlení vytvářejí systémy na vydělávání peněz. Firmy, podniky, penězovody. Práce s tím souvisí pouze částečně. Je jasné, že něco se odpracovat musí, ale ten proces myšlení je rozhodující. Co na Pravé straně vymyslíte, to máte. Myšlením k bohatství, znáte? Proč asi Napoleon Hill nenapsal knihu s tématem “prací k bohatství”?

Na levé straně se za myšlení moc neplatí, žádné prémie, bonusy, příplatky. Naopak, mnozí jedinci jsou za proces nadměrného přemýšlení v práci i postihováni. Proč přemýšlet, když jsou jasné pracovní postupy, normy, předpisy, zvyklosti..?

Smysl vybudovat firmu, podnik či jakýkoliv systém na vydělávání peněz, nemusí být pouze v těch penězích. Pákové efekty 13 TAJEMSTVÍ Z PRAVÉ STRANY mohou být ohromující. Za stejný fond času, který byste strávili s intenzívním nasazením v práci za mrzkou mzdu, můžete rozpohybovat klidně z nuly milionová cash-flow.

  • Samo o sobě to může vypadat jako zázrak.
  • Když se to podaří, je to lehce návykové.
  • Je to seberealizace.
  • Vytváření hodnot, něčeho, co funguje.

Svoboda. Svoboda myšlení, projevu, pohybu, času.

Nezávislost. Možnost rozhodnout se podle svého. Možnost vytvářet si svůj svět. Možnost předávat lidem opravdu to nejlepší podle svého přesvědčení. Nikoliv podle pokynů nadřízených…

Víte co? Pro mě je to úžasný svět. Není pro každého. Je to o svobodě volby. Ale o tom někdy jindy…

ODPOJENÍ…

Důvodů, proč se nějakým způsobem odpojit od rutiny, starostí, světa, okolí, zpráv, povinností a tak dále, může být mnoho. Někdy pocit lehkého vyhoření či únavy. Jindy je potřeba prostě na chvíli někam vypadnout… Je úžasné, pokud je ta možnost a svoboda to udělat. Má ji v zásadě každý, ale málokdo si to nadělí… Třeba 21 dnů nepodmíněně.

Dalším důvodem může být prostě jen potřeba odpočinku, relaxace, zážitku, cestování… I na to je lepší mít právě tu svobodu či peníze. Je to motor, motivace. Na vlastní kůži zažívat to, o čem 90 % lidí jen sní. Je to motivace třeba pro období, kdy se daří méně a člověk hledá důvody, proč vydržet a proč věci nevzdávat.

Opravdu dobrý důvod, proč se odpojit často a pořádně je to, aby mozek fungoval správně.

Pro podnikatele je mozek výrobní nástroj.

Peníze se dělají procesem myšlení.

Bohužel M – majitelé firem mají četné návyky, které si do podnikání donesli z Levé strany. Třeba návyk, že je třeba intenzívně pracovat. OK, práce na vlastním procesu podnikání je nutná. To já nepovažuji za práci, to je proces myšlení a tvoření.

Ale činnosti, které vedou k rutině a k suplování práce jiných lidí, to je na pováženou. Podnikatel procesem myšlení rozpohybovává peníze. Když dělá třeba ročně obrat v hrubé marži 10.000.000 korun, tak to při fondu 200 hodin měsíčně může znamenat, že za hodinu práce produkuje finanční objem dejme tomu 4-5.000 korun. To je něco, jako jeho hrubá mzda…

Pokud podnikatel supluje zaměstnance, kteří mají hodinovou mzdu 100, 200, nebo i klidně 500 korun, je vždy v energetické i finanční ztrátě. Místo toho, aby se věnoval procesu “myšlení” o svém byznysu, dělá šéfa, sekretářku, účetního, řidiče, projektanta, drába, mistra na stavbě, zkrátka Levostranné aktivity. Může podnikatel produkovat tisíce v čase, kdy supluje zaměstnance za mzdu ve stokorunách?

Mezi námi, Pravidlo 80/20 je jasné. Za 20 % času vytváříme 80 % hodnot. Takže kdyby ten hooodně pracovitý podnikatel zredukoval svých 200 hodin na dejme tomu 40, nic závažného by se nestalo. Pouze musí ty hůře placené hodiny ponechat na někom jiném. Aby měl čas na sebe a svůj byznys.

Dává vám to milí kolegové podnikatelé logiku?

Peníze se vydělávají procesem myšlení!

Aby hlava fungovala dobře, musí být v jiném režimu, než je tzv. rutina. Rutina zabíjí kreativitu.

Když jsem v minulosti řešil kreativní situace pro svůj byznys, hlava mi vždy fungovala nejlépe v relaxovaném stavu. Málokdy to bylo v kanceláři, nebo když jsem kontroloval či řídil firmu.

Nejvíce nápadů přicházelo při procházce po lese, po horách, při cestování, po dobrém sexu, po skvělém zážitku, po meditaci, po transformačním zážitku… Nic z uvedeného výčtu se v “práci” nepřihodí. Tedy možná mimo ten sex…

Pokud jsem řešil průšvihy, menší či větší problémy a krize, potom hlava také začala přemýšlet intenzívněji, když jsem se odpojil. První největší krizi v podnikání jsem měl hned tak po dvou letech. V tom nejkrizovějším momentě jsem zmobilizoval poslední peníze a energii a odjel se ženou na 3 týdny do Thajska.

Následně se udál zázrak. Krize, která se vlekla půl roku, se vyřešila za 2 týdny po mém návratu. Mozek prostě pracoval jinak.

Někdy jsem v naivitě pověřoval řízením problémových záležitostí i zaměstnance. Pravdou je, že ode mě nedostali 3 týdny svobody, ani příspěvek na exotickou dovolenou, která by dnes stála tak 200 tisíc… Možná právě proto nic extra nikdy nevymysleli. V práci, v kanceláři, kde mi prodávali pouze svůj čas a potenciál bez možnosti vyčistit si hlavu, to asi jinak nešlo!

A PROTO JSEM TEĎ OPĚT NA PÁR DNŮ ODPOJEN 🙂

Mauricius-relax-odpojeni
Čtení, relaxace, lehká exotika, pláže a slunce (když je u nás zima), kvalitní servis.

Aktivují se části mozku, které žádná jiná činnost, než relaxace aktivovat neumí.

Když přemýšlíte, pustíte flow, dostáváte nové nápady.

Sednu si k počítači, mám prázdnou stránku před sebou. Napíšu první větu. Za chvíli je stránka plná a já musím brzdit. Flow funguje.

Probouzí se představivost. Vím, že lze dosáhnout pouze věcí, které si lze představit.

ODPOJENÍ & PROPOJENÍ

Vím, že abych se mohl po delší odmlce znovu připojit na svůj oblíbený blog, musel jsem se odpojit jinde. Čas máme jenom jeden. Nikdo z nás nemá třeba dva ČASY…

Znáte můj byznysový pojem MILIONOVÉ PROPOJENÍ? Aby byznys fungoval, je třeba propojit hlavu podnikatele s hlavou zákazníka, resp. s hlavami jiných lidí. Bez propojení není spojení, není flow, energie nemá kudy proudit.

Pokud jsou v tom flow peníze, přidaná hodnota, realizované touhy a přání, potom to propojení může být i milionové.

Musel jsem se odpojit, abych se mohl opět propojit tam, kde chci a kde mě lidé potřebují. Je to paradox. Abych pro některé z vás mohl něco udělat, musel jsem se nejdříve odpojit. 🙂

Doufám, že jsem vás touto krátkou filozofickou úvahou trošku odpojil od toho, co jste momentálně dělali a že jsem zasel semínko pro jiná spojení, propojení. S možným následkem odpojení. 🙂

To vám totiž přeju! Odpojte se a bude lépe! Třeba z toho dostanete na světlo i nějaký ten MILIONOVÝ POTENCIÁL!

Přeji všem krásný den!

Jirka Mazur
Mauricius


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem?

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře