Čas rozhodnutí a bod zlomu!

Jak to máte v těchto dnech?

Doufám, že se těšíte na to, jak si užít svátek a podzimní víkend. Já osobně nostalgií netrpím, svátky nesvětím, podzim ovšem miluji. Nicméně jsou zde důvody, proč se zamyslet nad jistými záležitostmi.

Máme za sebou opět volby. Hon na hloupější většinu je za námi a s ním i pachuť toho, co bude. Jasně, nemá smysl to moc řešit, je to přece jen vnější svět… Ale vkrádají se do hlavy myšlenky, jak jen to bude s naší svobodou slova, jednáním, časem, rozhodováním. Jde snad o nějaký bod zlomu, co se bude dít?

Víte co? Je zbytečné se tím zabývat nadměrně. Někteří klienti a přátelé mi píšou, co že se bude v době EET a dalších šikan podnikatelů dít s jejich podnikáním, obavy a skepse se u některých projevují.

Nicméně jsem si jistý pár věcmi. Stále je ta nejlepší doba pro podnikání. Nejlepší doba pro to, vzít do vlastních rukou svůj osud, akce, peníze, odpovědnost. Byly horší i lepší doby. Jsou a budou. Ve všech dobách byli schopní i neschopní, šikovní i lamentující.

Bohatství a peníze jsou stavem mysli

Svoboda, čas pro sebe a peníze spolu souvisejí. Ano, můžeme to vzdát, můžeme zaváhat, čekat, až bude líp…

Ve skutečnosti je čas rozhodnutí právě teď a tady. Bod zlomu nastane tehdy, kdy to aktivně začneme lámat my sami ve své hlavě, ve své mysli. Nikdo, ani systém, politici, naše okolí či okolnosti, nikdo nemůže rozhodovat o tom, pro co se rozhodneme my!

Rozhodnete-li se právě teď jít za svými sny, vizemi a cíli, nic vás nezastaví!

Vše, nač dokážete pomyslet, se může stát! Nebo jinak – můžeme udělat vše, nač pomyslíme. Naše mysl může iniciovat vše, co uděláme. Co a jak uděláme, tak se následně budeme mít. To, jak se máme aktuálně, je výsledkem toho, jak jsme mysleli a dělali doposud. Může snad někdo za to, že se máme dobře, nebo hůře?

Ano, je pošmourný podzim, pro některé doba deprese a splínů. Pro podnikatele a živnostníky někdy lehký boj o vše, neboť sezóna mezi létem a vánocemi je zatraceně krátká. Do toho ty stresíky s kontrolním hlášením, EET, stát a systém převrací naruby podmínky pro podnikání. Jedněm narovnává, jiným pokřivuje. Do toho ty volby, k moci se derou kariéristi, bývalí spolupracovníci STB, cizokrajně vypadající i mluvící lídři, popní lidé. Zavedou nám digitální měnu, chtějí vše kontrolovat…

Uf, rozumím tomu, že mají leckteří lidé splíny. Přesto musím říct, že podnikatelé méně, než by se čekalo. Nemají totiž čas a prostě bojují. Bojují tak, jak jsou zvyklí. Jak bojovali před krizí, v krizi, po krizi i v době postfaktické, kdy je vše jinak, než se jeví.

Ano, jedni mají potíže, chudnou a potácejí se na hraně. Ale jiní nezřízeně bohatnou a daří se jim dobře. Nakonec ve všech časech a dobách se vždy jisté menšině dařilo – prostě dobře.

Mám kolem sebe živnostníky a podnikatele, kteří nadávají na systém, dobu i politiky. Nadávají na zákazníky žijící v době blahobytu, kteří nevědí, co ještě chtít. Nadávají na konkurenci, ceny, daně, nekuřáky, kuřáky, EET, úředníky, migranty…

Mám kolem sebe živnostníky a podnikatele, kteří přikývnou – ano, líp už možná bylo, ale je prostě stále skvělá doba. Nové příležitosti, technologie, nové nákupní zvyklosti, možnosti marketingu, komunikace, propojení. Peníze leží na cestě, rostou na stromech, válejí se v polích – jen je sklidit, sehnout se, shrábnout…

Takže jak to je?

Jak to máte vy? To nevím… Co vím, je – jak to mám já. Ano, nářky některých živnostníků a podnikatelů chápu. Systém, okolnosti, politici… I když víte co? Je to blbost. Ve skutečnosti vše začíná a končí v hlavách naříkajících.

Co vím, je – jak to mám já. Mám se dobře, skvěle! Plním si sny, vize. Užívám si svobody, cestování, času pro sebe, rodinu i užívání. Nikdy to ještě nebylo tak dobré. A také mám kolem sebe dost skvělých lidí, kteří jsou na tom stejně, dokonce i lépe. Někteří jsou až tak dobří a přímo to z nich čiší, že by jim jeden až skoro záviděl.

Ale víte co je lepší? Nikoliv závidět, ale přát. A také se inspirovat, nakouknout do světa těch, co jej vidí jinak a zejména jej umí budovat k obrazu svému. V kurzu Život na Pravé straně tomu říkám – budují svůj vnitřní svět. Šéfují svému osudu, řídí svou káru na cestě podnikatele a jsou spokojeni.

Nebo spíše nejsou. Kladou si neustále další a další výzvy. Posouvají sny, vize a hranice. Člověk si říká, proč to vlastně dělají, když by mohli mít dost?

  • Můžeš udělat a mít vše, nač tvoje mysl jenom pomyslí!
  • Můžeš dokázat vše, co si umíš spočítat, na co máš koule, odvahu, chuť, motivaci a znáš svoje proč…

Ty dvě výše uvedené věty, to jsou takové moje mantry.

Říkám si je například v době, kdy se daří méně, či hledám další výzvy.

Teď odbočím a přidám jisté souvislosti. Znáte moji rovnici a svatou trojici z mých kurzů

PENÍZE = SVOBODA = ČAS !?

Předpokládám, že ano. Je jasné, že hodně z pocitů, které živnostníci a podnikatelé, ale i ostatní lidé mají, vyplývá tak trochu z jejich finanční situace. Ano – málo peněz znamená málo svobody a času. Nebo opačně – málo času znamená nemít čas třeba vydělávat peníze… Nebo nebýt svobodný znamená – nemít čas a tudíž peníze…

Zdá se vám to jako hloupost, že lidé nemají ČAS na to, aby pro sebe uždibli potřebnou porci svobody, aby mohli prostě vydělávat více peněz? Když někdy radím podnikatelům, říkají – nemám čas. Nemůžu, protože… Jasně – nemáte čas, nemůžete, tak co vlastně chcete?

Nebo že “peníze nejsou všechno”. Představte si, že toto řekne usoužený živnostník či podnikatel. Mám mu věřit..?

Ze zkušenosti vím, že když si na základě svobodného rozhodnutí udělám čas na to, abych dělal to, co mě baví a co mi dává smysl, mohu rozproudit energii v novém projektu, peníze, lidi, události… A když se to cash-flow rozproudí, baví mě to náramně!

Ano, často dělám cvičení s kalkulačkou, dávám si otázku, kde jsou moje peníze. Kde a jaký je potenciál, příležitosti. Kde a jak vznikají peníze v různém podnikání. Jak se dostat na kobylku tomu, co 99 % lidí prostě vzdá, protože nemají třeba čas, svobodu, peníze… Nebo ani nevědí, že peníze se vydělávají procesem myšlení, nikoliv prací pro jiné lidi…

Když si naprojektuji správné odpovědi na to moje KDE JSOU MOJE PENÍZE, svět se stává jasnějším a zřetelnějším. Potom již nezbývá, než jen se pustit do dobývání toho potenciálu.

» Myšlení je těžká činnost pro toho, kdo nemá čas, svobodu a musí plnit myšlenky jiných lidí.

» Myšlení je ohromná záležitost, když jej můžete svobodně používat tam, kde potřebujete. Třeba právě ve prospěch svých peněz, svého podnikání, klientů, přátel, rodiny. Ve prospěch svého času, svobody, seberealizace, zdraví… Potom mají ty peníze cestu volnou tam, kam je nasměrujeme!

Je čas rozhodnutí, bod zlomu, jde o hodně!

Opravdu je to tak, jak píšu! Právě teď, v tomto čase, na tomto místě s lidmi, se kterými jste ve spojení, se rozhoduje. To rozhodování je výhradně ve vaší hlavě, je prostě na vás. Pokud se vám to zdá nepohodlné či nekomfortní, tak to je právě ta SVOBODA.

⇒ A pokud si myslíte, že dnes není ten správný čas, potom možná máte pravdu. Prostě je ten správný čas pro někoho jiného.

⇒ A pokud si myslíte jen, že nemáte čas, potom jste identifikovali opravdu vážnou brzdu!

Víte co? Není náhodou ten nejlepší čas odbrzdit a pustit se konečně do všeho, o čem jste si mysleli, že to nejde, či že na to nemáte čas? Kdy jindy, než právě teď byste měli zjistit:

  • Kde jsou vaše peníze?
  • Kde je ten váš opravdový potenciál v podnikání a je milionový?
  • Kde a jak vznikají peníze v podnikání?
  • Jak odbrzdit tu mašinu, co vám vyrobí peníze, svobodu a čas pro sebe?

Možná si teď řeknete, zajímavý článek, ale co dál? Nebo třeba – jistě nás zase ten Jirka do něčeho láká. Co tím vším sleduje? Pomůže mi to? Chce se mi..? Co se stane, až TO vše odbrzdím?

Řekněme si, jak to bude v dalších dnech!

Ano, správně jste to pochopili! Rozhodl jsem se, že to v tom procesu odbržďování opět trošku popoženu. Čas se krátí, všichni to cítíme a potřebujeme akci! Není čas na to, zabývat se splíny a úvahami, že líp už bylo a jaké že to je… Prostě vždycky to nějak je! Jisté zákony, pravidla a tajemství totiž fungují již po tisíce let!

Mám pro vás tyto akce na říjen a listopad:

>> Ve čtvrtek 2. listopadu pro vás udělám veřejný webinář ve formátu DigiPárty! Probereme zajímavé téma, rozdám pár zlatých cihliček, proberu zajímavé téma – Kde a jak vznikají peníze v podnikání. Už teď si můžete rezervovat místo!

Jízda s otázkou KDE JSOU MOJE PENÍZE bude pokračovat celý listopad.

Zadupeme revoluční svátek a z říjnové revoluce uděláme převrat – prostě půjde o svobodu, čas i peníze. Přidám pár článků, videí a akcí. Více budu žhavit uzavřenou skupinu KDE JSOU MOJE PENÍZE na Facebooku, přidejte se do ní včas!

>> 24. listopadu v pátek svolávám šikovné lidi k tématu peněz, podnikání, motivace na živou akci, seminář a workshop. Budou skvělí hosté, VIP Párty, networking – neboli síťování. Pouze pár dnů držím pro pozvané inpiduální pozvánku s nejlepšími podmínkami!

Tu pozvánku zde nezveřejním, protože je prostě individuální! Ale prozradím vám, jak ji můžete získat! Obdržíte ji právě tou registrací na čtvrteční Digipárty   na webinář  2. listopadu ve 20:00 hod. Bude tam na vás čekat nejen speciální pozvánka na živou akci do Prahy, ale i skvělý obsah k tému KDE A JAK VZNIKAJÍ PENÍZE V PODNIKÁNÍ!

A co bude následovat potom? Nebo na závěr listopadu, do konce roku? Nechejte se překvapit, nemůžu přece dnes vyslepičit všechno.

Díky, že jste to dočetli až sem a udělejte ta správná rozhodnutí!

Jestli ten váš bod zlomu je na dosah, o tom rozhodujete výhradně vy sami! Já vás mohou pouze inspirovat! Ale mezi námi, mám ty body zlomu za sebou a další výzvy před sebou. Je to opravdu ten můj vysněný ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ.

Ale musel jsem se naučit správně pracovat s otázkou KDE JSOU MOJE PENÍZE. Dáte to i vy?

Mějte se krásně!

Jirka Mazur

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře