Budoucnost je opravdu blízko!

Proč se musíte o své peníze starat a zajímat pořádně?

Nejdříve pár tezí a předpokladů:

» Dnešní stav vašeho života, podnikání, peněz a úroveň svobody a času, kterou máte k dispozici, je výsledkem toho, jak jste mysleli, jednali a na co jste se zaměřovali v minulosti, včera…

» To, jak bude vypadat váš život, vaše podnikání, množství peněz a úroveň svobody a času, kterou si nadělíte, bude výsledkem toho, jak myslíte, jednáte a na co se zaměřujete dnes.

» Není to vaše okolí a systém, kdo by měl předurčovat vaši cestu, ale jste to pouze a výhradně vy sami!

Budoucnost není něco vzdáleného, co bychom neměli řešit, či jen čekat… Naopak, budoucnost je opravdu blízko. Vlastně již dnes o ní rozhodujeme!

V mých kurzech často probíráme rovnici

PENÍZE = SVOBODA = ČAS!

Je nepochybné, že jde o hodnoty, které spolu souvisejí a jedna bez druhé postrádá smysl. Klidně si k ní přidejte i další – seberealizaci, vztahy, zdraví, kvalitní život, poslání…

Zabývejme se tím zdrojem a energií – penězi. Jasně, někdo říká, že peníze nejsou důležité. Nebo že jsou důležité až na prvním místě. Většina lidí chápe peníze jako prostředek k lepšímu a kvalitnějšímu životu. Je logické, že po nich touží. Ale z nějakého důvodu je to nedostižný sen pro více než 80 % lidí – mít dostatek peněz.

V podnikání je jasné, že jde o mnoho věcí – o svobodu, realizaci myšlenky, poslání… Ale peníze jsou prostě středobodem vesmíru podnikatele. Bez nich se neuděje nic. Z jistých důvodů ale toto nemá v hlavě srovnáno ani 80 % podnikatelů či živnostníků! Z jistých důvodů umí opravdové peníze vydělávat jen zlomek populace.

Řeknu to na rovinu!

Jde o dovednost a otázku, kterou se z nějakých důvodů lidé neučí od rodičů, ve výchově, ve škole, ani v systému. Prostě se to nějak nehodí… Vždyť peníze přece nejsou všechno. Ale je to takto:

Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE je naprosto klíčová v životě i v podnikání. 

Umět si tuto otázku pokládat správně a nacházet pro sebe řešení – to je nejdůležitější dovednost v životě každého člověka i podnikatele, který chápe pozici peněz ve světě, který vytváří…Následující článek a text jsem napsal na Bali v zimě 2016.
Je více než aktuální. Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE od té doby převrátila hlavy tisícovce lidí a opravdu rozproudila peníze. Podívejte se tedy, co stálo na začátku a uvědomte si, že je třeba opravdu

…na čase se ptát

KDE JSOU MOJE PENÍZE a MILIONOVÝ POTENCIÁL?

Internetem dnešních dnů k nám všem z různých stran proudí otázky a odpovědi na témata

» Je lepší být expertem, nebo podnikat?
» Nebo co tak prodávat svůj talent, čas a potenciál?
» Zbohatnu tím, když budu mít radost z prodeje?
» Zbohatnu tím, když budu následovat rady těch, kteří vydělávají?
» Mám šanci jako infopodnikatel, když budu následovat lídry?

Otázek je hodně, odpovědí málo. 90 % lidí z Levé strany cash-flow kvadrantu v tom nemá moc jasno. Sice řečem moc nevěří, ale doufají, že by jim to mohlo fungovat. To první je reálný vhled, to druhé recidiva.

Že ty návody z nějakého důvodu fungují opravdu mizivému zlomku lidí, je prostě fakt. Ale 98 procentům lidí to prostě nedá. Jsou jako děti, kterým rodiče říkají – poslouchej a bude dobře… My zlobivější víme, že věci se mají jinak. Povídačky z Levé strany neřešíme :-).

Videopřednáška k článku KDE JSOU MOJE PENÍZE a MILIONOVÝ POTENCIÁL:

 

Sipka-zlataZde máte AUDIO záznam ke stažení pro externí poslech kdekoliv!

Sipka-zlataZde máte text článku v PDF k tisku nebo pohodlnějšímu čtení!

A pokračujeme:

Kde jsou příčiny neúspěchu? V čem je problém?

Článek je příliš krátký formát na to, abychom si řekli, kde jsou ta tajemství byznysu. Ale posílám vám několik myšlenek.

Jedna z rozhodujících věcí je, že příjemci, ale často ani poskytovatelé nejrůznějších kurzů a návodů, vůbec nevědí, jak funguje podnikání, zákon NABÍDKY & POPTÁVKY. Nemají tušení o tom, jak v praxi fungují třeba tajemství z PRAVÉ STRANY, tajemství a postupy úspěšných podnikatelů.

Lidé mají dětinskou tendenci věřit nejrůznějším nabídkám a postupům a věří, že když je zvládnou, že to dají. Potom několik let sledují cestu jakéhosi osobního rozvoje na Levé straně, aniž by měli tušení o tom, jak a kde vlastně vznikají peníze. Roky času marní tím, že se učí něco, co v praxi neumí využít.

Tvoreni-webuMarně hledají svůj talent a jakéhosi vnitřního experta a potom se nějaký výtvor snaží ušudlit na web, přimíchat “zázračné ingredience” internetového marketingu, které autorům kurzů shodou okolností fungují. Ale…

Příjemcům informací, know-how a návodů jaksi bohužel nikoliv. Celkem běžná situace. Mimochodem, asi jediný kurz, kde mají lidé opravdu výsledky, je Podnikání z Pláže a ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ. Není to náhoda. Ale situace je jinak neutěšená.

Proč tomu tak je?

Mohli bychom vidět tyto důvody:

 • Neznalost podnikání jako procesu
 • Neznalost zákona NABÍDKY  & POPTÁVKY
 • Neznalost efektivního marketingu
 • Neznalost a nepochopení trhu, cílové skupiny, mechanismu rozhodování

a zejména toho…

KDE A JAK VZNIKAJÍ JEJICH POTENCIÁLNÍ PENÍZE.

Těžko se přiznává, že většina otázek z úvodu článku je prostě mýtus.

Otázky typu jak poznat či prodat svůj talent, čas, potenciál, jak mít radost z prodeje, jak okopírovat moudré rady zkušených infopodnikatelů a podobné věci, prostě ti opravdu úspěšní podnikatelé opravdu téměř neřeší! To, co řeší, je ale pro 98 % lidí z Levé strany opravdu tajemství! A také jak řeší pořadí těch správných otázek… Zajímá vás to? Brzo odhalím…

Odbočím. To víte, že jsem tak trošku neplánovaně expert na burzu a podnikání kolem peněz? Nejsem si jistý, jestli je to až tak výhoda, protože být expertem zavazuje a vyvolává očekávání. Ale využiju svojí pověsti experta a dám vám tyto myšlenky:

 • Víte, že jste všichni pořád na burze?
 • Víte, že na burze jsem já, vy a lidé kolem vás?
 • Víte, že vy, vaše práce, čas, energie, váš potenciál a vaše JÁ jsou předmětem burzovních transakcí?

Myslím, že se teď tváříte překvapeně!

Cash-flow kvadrant jistě znáte.

cashflow-video» Podle toho, jakým způsobem si lidé vydělávají peníze, jsou v CF kvadrantu buď na jeho Levé straně jako Zaměstnanci nebo Soukromníci. Vydělávají si tím, že prodávají svůj čas a potenciál za peníze.

» Lidé na Pravé straně CF jsou Majitelé podnikání nebo Investoři. Vydělávají si tím, že proměňují myšlenky na peníze a žijí v jiném systému cash-flow. To je naše PRAVÉ STRANA.

A teď ta naše, moje i vaše, účast na burze:

Na jaké burze prodáváte svůj ČAS, TALENT a POTENCIÁL?

Máme zde tyto burzy, na kterých se obchoduje s časem, talentem a potenciálem lidí:

1)  BURZU PRÁCE pro lidi na Levé straně – sektor Z + závislí OSVČ

2) BURZU SVOBODNÉ PRÁCE pro soukromníky, živnostníky, experty, poradce, odborníky, svobodná povolání – sektor S

3) BURZU PŘÍLEŽITOSTÍ VOLNÉHO TRHU pro majitele podnikání, podnikatele a přemýšlivé lidi z PS – sektor M

4)  BURZU INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ – pro pořádek si doplňme i tu nejlukrativnější burzu, ve které se vyrábí peníze… – sektor I

» Mechanismus klasické burzy na akcie, komodity a forex je podobný, řeší neustálé hledání rovnovážného stavu mezi NABÍDKOU & POPTÁVKOU…

» Jsme na burze všichni, ať se nám to líbí, nebo ne.

» Kde a na jaké “burze“ svoji expertní činnost prodáváte, takový je výsledek vašeho života a peněz.

» Žádné kurzy o prodeji talentu či potenciálu, ani žádný osobní rozvoj na Levé straně, s tím nic zásadního neudělají!

Chcete prodávat svůj talent na Levé straně, nebo podnikat?

Pro pořádek si nadefinujme, jak je to s prodejem talentu, potenciálu a expertství na jednotlivých burzách:

1) BURZA PRÁCE – zde je cílem v lidech potlačit svobodné projevy vůle, původního talentu i potenciálu.

 • Cílem vzdělávání je příprava na zaměstnání, kvalifikace a dovednosti využitelné pro budoucí závislou práci.
 • Opravdové talenty a potenciál jsou koupeny podnikateli a monetizovány nikoliv ve prospěch lidí, kteří navzdory systému svůj talent a potenciál rozvinuli…
 • Mohou ale někdy očekávat jistou prémii za výjimečné schopnosti a projevené dovednosti.

2) BURZA SVOBODNÉ PRÁCE – na tuto burzu vstupují lidé nespokojení s životem a existencí v sektoru Z, někdy se tak děje i podle přirozeného statusu kvalifikace a realizované práce pro systém.

 • Zde patří nejrůznější svobodná povolání realizovaná na živnostenský list, samostatní experti – lékaři, právníci, autorizovaní experti, poradci, lektoři, koučové, trenéři, konzultanti, online infoživnostníci, bloggeři, marketéři.
 • Dále řemeslné živnosti a mikropodnikání obecně…
 • V zásadě jsou motivovaní dělat svoji práci jinak, samostatně a více svobodně, ale..
 • V zásadě se vše ve výsledku točí kolem prodeje osobního času a potenciálu tam, kde je poptávka.
 • Ale může to být lépe placeno a je zde šance na lepší cash-flow i míru svobody…

KlicovePrezentace a projevení jisté expertní značky, profilu experta a schopnost prodávat sama sebe, jsou na této burze klíčové! Nicméně poté v 90 % nezbývá, než si to odmakat. Výjimkou může být projevení expertní činnosti formou Plážového podnikání (kurzy Stáni Mrázkové) – ale to již filosofií zasahuje do sektoru M a zde máte na toto článek.

Ze zkušenosti vím, že 90 % úspěšných podnikatelů na Pravé straně o výše uvedených věcech moc nepřemýšlí, někdy ke své škodě – protože definice výše uvedené pro chytré představují možné PŘÍLEŽITOSTI !!!

Proč podnikatelé neřeší slova typu “prodej – svůj čas, potenciál, talent..” ??

Protože nemají čas a jejich fokus je na CHCI VYDĚLÁVAT PENÍZE, KDE JSOU MOJE PENÍZE, JDU TAM – KDE JSOU MOJE PENÍZE…

Podnikatelé a investoři obchodují s talenty, potenciálem a časem jiných lidí zde:

3) BURZA PŘÍLEŽITOSTÍ VOLNÉHO TRHU – pouze malá část podnikatelů a pouze v určité etapě svého podnikání staví na tezi prodeje svého talentu či potenciálu.

 • Brzy přijdou na to, že svoje podnikání musí rozvíjet směrem, KDE JSOU JEJCIH PENÍZE.
 • A také na to, že jejich talent není až tak výjimečný a prodejný.
 • Proto si potřebné talenty a experty koupí, použijí je jako pákový efekt pro své podnikání.

Chytří podnikatelé shromáždí do svého Mozkového Trustu chytřejší, talentovanější a schopnější lidi plus experty na řešení věcí, které potřebují pro uspokojení potřeb svých zákazníků na trhu, KDE VIDÍ SVOJE PENÍZE. Koupí si je, najmou, seženou, namotivují….

4) BURZA INVESTIČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ – zde se s talenty a experty všeho druhu obchoduje, jako se zbožím či komoditou.

Buď napřímo, nebo rámci investičních příležitostí. OK?

Příklad: Když potřebuji nainvestovat do svého internetového byznysu, koupím si na burze ad2) toho nejlepšího experta za peníze, které odpovídají mému očekávání a investuji jeho potenciál do své investice. A potom mu zaplatím něco jako mzdu či fakturu.. Nebo rovnou koupím zavedený podnik s experty jako možnou investici… Atd.

Už je vám to trochu jasné?

 • Nezáleží na tom, jak se snažíte projevit svůj talent, čas a potenciál…
 • Nezáleží na tom, jaké kurzy studujete a komu věříte…
 • Vaše sny, vize, talenty, váš čas i energie jsou lidem kolem vás, co se týká tržních principů podnikání, celkem ukradené…

Je to možná překvapivý a krutý názor. Jistě jste s ním nepočítali. Moje úloha ale není vám mazat med kolem úst. Ale říkat pravdu o tom, jak věci fungují. A otevírat ve vás něco, jako “třetí oko”,  nebo “čakru” podnikatele. Nebo spíše servírovat tajemství z PRAVÉ STRANY a říkat, jak věci fungují.

Realita o vašich penězích je totiž o tom,

na jaké burze ad 1-4) svůj čas, talent a potenciál prodáváte! V jakém kvadrantu cash-flow žijete a podnikáte.

A ještě několik faktů na závěr:

» Zákazníky, klienty a trh váš talent, čas, potenciál, energie nebo snažení prostě nezajímají!

» To, co je opravdu zajímá, to je ŘEŠENÍ toho, co potřebují vyřešit.

» A zajímá je opravdová HODNOTA toho, co nabízíte.

Uvědomte si, že jste v konkurenčním prostředí, které je prostě tvrdé a má svoje pravidla, kterým je dobré rozumět.

Mám pro vás ještě i lepší tipy a zprávy!

Kde-jsou-moje-penize
Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE.
 To je klíčová otázka podnikatele. Je opravdu důležité, abyste věděli, na které burze ad 1-4) ji řešíte, v jakém kvadrantu ji chcete realizovat a od koho ty peníze vlastně chcete dostávat!

Otázka KDE JSOU MOJE PENÍZE je o tom, abyste si uměli určit svoji tržní niku, svůj trh a jeho potenciál a správnou cílovou skupinu zákazníků.

Potenciál trhu a jeho správné určení, jsou důležitější, než je váš talent, čas, potenciál či nějaký vnitřní expert. Protože to první prostě musíte vidět, ale to druhé si můžete jednoduše koupit, najmout, sehnat…

Expertů, talentů, poradců, koučů, lektorů a hledačů štěstí je na trhu přebytek.

Chytrých lidí, kteří se orientují na to, KDE JSOU JEJICH PENÍZE, tj. na správné určení místa, potenciálu trhu a jeho parametrů – to je prostě TO umění, řešení a Svatý GRÁL na peníze!

 • Pokud v tom máte jasno, potom můžete uvažovat o tom, jak vytěžit váš MILIONOVÝ POTENCIÁL.
 • Pokud budete hledat v sobě něco jako experta, talent či potenciál, asi zůstanete chudí.
 • Pokud budete hledat potenciál, experty, talenty a šance kolem sebe, máte šanci na bohatství.

Potom již stačí zapojit ty správné páky a tajemství…

Opravdu mě svrbí mozkové závity v hlavě, že bych vám ty, které se týkají těchto dvou rozhodujících tajemství, vyslepičil již dnes. Ale myslím, že to stačilo. Máte o čem přemýšlet!

Zkuste odložit touhy stát se uznávaným talentem či expertem v oboru, protože zde jsou vaše šance menší, než je výhra v loterii. Zvláště když neznáte trh a to, jak funguje podnikání.

Zkuste na to jít z druhé strany. Zjistit si opravdu více o tom, jak podnikání, kapitalismus a systém na PRAVÉ STRANĚ fungují.

A začněte otázkami:

KDE JSOU MOJE PENÍZE a MILIONOVÝ POTENCIÁL?

Děkuji, že jsem vám mohl posunout několik myšlenek z PRAVÉ STRANY. Mimochodem, zcela jistě vím, že je dnes čtete poprvé. Nekopíruji, jsou to poznatky z mojí praxe a některé dnes publikuji poprvé!

Sipka-zlataDiskutujte s námi také žhavé témata ohledně otázky „Kde jsou moje peníze“ v uzavřené FB skupině, kterou najdete po registraci zde.

Jirka Mazur

PS: Napište mi na email jiri@wintraders.com nebo na FB, co si o tom všem myslíte a zejména, jestli jsou pro vás tyto informace přínosné! Děkuji!

 

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře