STRACHY ZE SVOBODY I PENĚZ & JAK NEZABÍT ŽIVOT

TRISKAIDEKAFÓBIE & CHREMATOFOBIE

  • Cítíte na sobě příznaky některé z těchto fóbií?
  • A co další fóbie a strachy, neztěžují vám život či peníze?
  • Jak souvisí fóbie s penězi?

Zatímco triskaidekafobie je panická obava z průběhu dne, který přináší obavy, které mohou přerůst až v psychickou poruchu. Ano, jsou to obavy z pátku 13-tého. Dnes, to jest den, kdy píšu tento článek, je Pátek 13.

Chrematofobie má původ ve strachu, či v obavách z peněz. Ze studu se přihlásit k penězům jako k hodnotě. Má to svůj původ v křesťanské nauce, která v ranné fázi hlásala pokoru a chudobu jako ctnost – samozřejmě jen pro některé. A ještě tomu korunu nasadili bolševici se svým rovnostářstvím a dekadentním přístupem nejen k penězům, ale ke všem hodnotám.

Pro mě platí tato rovnice či souvislosti:

PENÍZE = ČAS = SVOBODA.

svoboda-1

Peníze jsou energie, dar i prostředek směny a komunikace. Jejich omezování a vyčleňování ze života má za následek nedostatek a úpadek všeho zmíněného.

Je docela možné, že někteří jsou v mých kurzech tak trošku na léčení, na léčení z psychického onemocenění, které se nazývá chrematofobie. Ať již bloky na peníze přišly odkudkoliv, je třeba je zrušit.

Jen tak získáte klíče k hodnotnému životu ve svobodě.

Jakýkoliv …ismus a omezování vedou k mylným přesvědčením. Mylná přesvědčení vedou k pomýleným výsledkům. Je hloupé experimentovat se životem, který je jenom jeden a časem, který nelze vrátit zpět.

Možná i Pátek 13., triskaidekafobie, pramení z pochybných vzorců myšlení. Nakonec i tato fóbie má původ v ranném křesťanství.

Pátek třináctého může být den jako každý jiný. Ale není. Řada lidí mu přisuzuje doslova magickou moc. A události spojené s tímto datem z minulosti jim dávají za pravdu.

Pátku třináctého se lidé bojí od pradávna. Lékaři pro tuto obavu, která může přerůst v psychickou poruchu, mají pojmenování – jedná se o triskaidekafóbii, neboli chorobný strach z pátku třináctého. Podle údajů americké agentury Stress Management Center and Phobia až 21 milionů Američanů vůbec nevychází v ten den do práce a raději čerpají dovolenou.

Události s nešťastným pátkem třináctého začínají už v Ráji. V pátek nabídla Eva Adamovi jablko hříchu, v pátek zabil Kain Ábela a rovněž začala potopa světa a zmatení jazyků v Babylonu. Ježíš Kristus byl v pátek třináctého ukřižován, u Poslední večeře sedělo třináct lidí, tím třináctým byl zrádce Jidáš.

DNES MÁTE ŠANCI A ÚKOL:

Klic-dolarSepište si fóbie, pověry a zdroje úzkosti či trablů a sepište si je na papír. Napište si, že tento myšlenkový svět fóbií nikam nevede a udělejte obvyklý rituál. Dneska opět malou oslavičku. Svitek spalte, nechejte odplavit v řece… Nejde o nic okultního, ale o očistu hlavy.

JSOU VŽDY DVĚ MOŽNOSTI:

1) Buď to dáte sami a na křižovatce se prostě dáte na tu správnou cestu.

2) Nebo potřebujete pomoc odborníka. Já to nejsem, odstranění fóbií – to je práce pro odborníka, experta psychiatra. To je takový ten člověk, často v sektoru S, který ví, KDE JSOU JEHO PENÍZE. Ano, vidí je mezi blázny. Proto uvítá návštěvu každého, kdo je fóbií postižen. Ale byl by blázen, kdyby léčil a vyléčil úplně, protože by se odstřihl od zdroje – zrušil by něco jako POPTÁVKU.

Nakonec si myslím, že bude lepší, abyste prostě zabojovali sami a pokud máte peníze navíc, nešetřete je pro psychiatra a dejte je třeba do online podpory svého produktu. Třeba do PPC – to je jako herní automat. Jednu korunu vložíte, dvě vypadnou…

Ale pozor, je to návykové, ať z toho nejste na psychiatra. Vyletíte-li nahoru nepřipraveni, hrozí fóbie z výšek – altofobie

A ještě pozor na numerofobii – jde o strach z čísel. A my podnikatelé jak na potvoru počítáme téměř každý den a kudy chodíme…

Také místy od některých cítím lehkou cyberfóbii – strach z počítačů. Jejich panika z toho, že by opravdu měli dělat své peníze a komunikaci více online, je místy nepřekonatelná. Ale peníze by chtěli… Je to jako – chci být zdravý nemocný…

Takže přátelé – je pátek 13., dneska úkol » soupis strachů a fóbií » spálit a večírek. Zbavte se strachů a fóbií, nezabijte život :-).

Večírek dělejte každý den, vždy je důvod lehce slavit. 🙂 Ale s lehkou hlavou!

Mějte krásný den. 🙂

Jirka Mazur

PS: Zjistil jsem, že mám taky jednu fobii. Je to politikofobie – strach z politiků. Co se s tím dá dělat? Není to ani tak strach, jako spíše lehké mražení někdy…

PS2: Jestli vás téma svobody, podnikání a peněz opravdu baví a ještě jste neviděli moji videopřednášku na téma KDE JSOU MOJE PENÍZE & MILIONOVÝ POTENCÍÁL, potom ji máte zdarma zde včetně audia a PDF. Přeji hezký víkend.


Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem?

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře