SPIRÁLA PROSPERITY

Přátelé, zdravím vás z Ďáblického lesa. Jsem na procházce, mozek se okysličuje a myslím na vás.

V hlavě mám jisté věty, které čtu na Facebooku nebo ve vzkazech od vás ve stylu:

Miluj sám sebe a vesmír ti nadělí vše, oč si žádáš. Buď pozitivní a svět ti bude ležet u nohou. Všechno na co pomyslíš, všechno, co si tvá mysl umí představit, to se ti může stát. Přitahuj správné věci a budeš šťastný, budeš mít prachy, budeš bohatý atd.

Snadno se to řekne, hůře udělá. Jak tedy na to? Podívejte se na myšlenkový koncept, který jsem nazval:

                       SPIRÁLA PROSPERITY

Zde najdete AUDIO záznam ke stažení pro externí poslech kdekoliv!

Ano, lidé hledají zkratku k tomu, aby se měli lépe, aby měli lepší život, aby byli šťastní, aby byli bohatí, aby měli peníze, aby si mohli plnit své sny, ale mnohým se to nedaří z určitých důvodů.

Před pár dny mi napsal jeden týpek: „Jirko, deset let se věnuji studium pozitivní literatury, myšlení, chodím na nejrůznější esoterické kurzy, měním svojí osobnost, chodím přes žhavé uhlí, lámu si šípy o hrdlo, poslouchám motivační kouče, mám nastudováno kde co, a deset let se moje finanční situace nemění. Jsem stále chudý, jako kostelní myš, kde dělám chybu?

Podobných příběhů mi přátelé chodí formou emailu nebo nejrůznějších vzkazů desítky možná stovky, a čtu příběhy lidí, kteří se snaží nebo snažili něco změnit a kterým osud nebo život prostě nedopřál ty skvělé okamžiky, kdy jste ve flow, bohatství, štěstí, prosperity a skvělého života.

A já se zabývám, čím to je?

      Kde ti lidé dělají chybu?
      Co se odehrává v hlavách těchto lidí?

A došel jsem k teorii, kterou jsem si dneska pro sebe vymyslel a o kterou se s vámi chci podělit. Nazval jsem ji jako SPIRÁLA PROSPERITY.

Jasně, na začátku je naše rovnice:

> jak z myšlenky vzniká hodnota,

> jak se z hodnoty dělají peníze,

> a jak následně vzniká cash flow.

A když vám to všechno funguje, tak můžete být v tom flow prosperity. Ale ono to není tak jednoduché. Je třeba si říct, kde to všechno vzniká.

Všechno má původ v naší hlavě!

Jak se cítíme, jaké máme aktuální vnitřní nastavení  ⇒ takové produkujeme sny, vize, plány.

A pokud to naše vnitřní nastavení je mizerné, je špatné, je negativní, je od ničeho k ničemu, tak je jasné, že to, co naše hlava produkuje, nebude mít tu kvalitu a ten účinek, jaký bychom si přáli.

     ❌ Špatné nastavení neprodukuje dobré sny, vize, imaginace, ale spíše naopak vede k tomu, jak vyřešit rychle určitou nekomfortní situaci.

     ✅ Naopak, když jsme v dobrém vnitřním nastavení, ve skvělém vnitřním rozpoložení, můžeme si pohrát se svojí hlavou, se svou imaginací, představujeme si věci, máme sny, vize, plány.

A když jsou dostatečně dobré, získáváme motivaci, a když ta motivace je silná, získáváme opravdovou motivaci něco dělat. To znamená, vnitřní nastavení produkuje správné myšlení a potřebu plánovat a dělat akce.

A v tom procesu se odehrává něco, jako možnost vytvořit z myšlenky hodnotu, kterou mohu následně monetizovat, prodat, utržit peníze. Zní to trochu neesotericky, ale funguje to naprosto skvěle.

Mám-li dobré vnitřní nastavení, mohu vymýšlet ty správné věci, sny, vize, plány. To znamená starost o sebe, o svoji osobnost, milovat sám sebe, vážit si sám sebe, vážit si ostatních lidí, najít tu správnou pozici vesmíru, najít si tu správnou pozici ve svém životě a ve světě, který buduji.

To je naprostý, absolutní základ – z toho se všechno samozřejmě odvíjí. Dejme tomu, že ten předpoklad funguje, mám správné vnitřní nastavení, produkuji správné myšlenky, jdu do správných akcí, mám správnou motivaci a z myšlenky vytvářím hodnotu.

Hodnota = základ a klíč k prosperitě

Kdo nevytváří hodnotu, neumí si získávat energii a peníze ostatních lidí. Kdo nemá v sobě tu hodnotu, kterou prodává směrem do světa, do svého okolí, nezískává pozornost ostatních lidí. Hodnota je absolutní základ!

Když mám špatné vnitřní nastavení, špatné emoce, cítím se špatně, tak je jasné, že výsledná hodnota nebude mít tu správnou polohu, nebude mít ty správné grády, předpoklad, správné vnitřní nastavení, myšlenka, hodnota.

Jdeme nahoru do takové SPIRÁLY, máme opravdovou motivaci a vytváříme hodnoty.

To znamená, že děláme to, v čem jsme dobří, co nás baví, milujeme to, co nás baví, milujeme hodnotu, kterou tvoříme.

Ostatní lidé vnímají tu hodnotu, jako věc, kterou chtějí pro sebe přijmout. Jsou v té fázi nabídky – poptávky. To jsou ty ekonomické parametry toho myšlení a jsou nám ochotni za tu hodnotu zaplatit.

V okamžiku, kdy vám lidé zaplatí za hodnotu, kterou umíte dobře udělat, kterou vytváříte s láskou, děláte ji rádi a prostě vás ten proces baví a máte trh, máte lidi, kteří tu hodnotu od vás přijímají, nebo ten trh vytvoříte a tu nabídku uděláte, tak dobře, že vyvoláte prostě poptávku a trh vám za to zaplatí, jste ve fázi, kdy můžete tu myšlenku, hodnotu monetizovat – dělat z ní peníze.

V okamžiku, kdy ten proces dáte do nějakého automatu na peníze, vytvoříte správný marketing, prodejní kanály, funnely a prostě se staráte o to, aby ta vaše myšlenka přinášela lidem hodnotu a vyráběla peníze, potom jste v cash flow.

Jasně, teď je otázka říct si, kolik peněz potřebuji pro štěstí? Jak to souvisí s tou prosperitou?

Zkusme si rychle nadefinovat slovo
BOHATSTVÍ

Co je to bohatství? Jsou to šperky, peníze, jachty, ostrovy nebo hromady zlata? Jasně součástí bohatství jsou i peníze. Jde o to kolik? Protože dvě bundy si na sebe nevezmu, desatero kalhot neobleču, v pěti autech najednou jezdit nemohu.

Taky jde o to, jak využívám peníze a bohatství k tomu, abych se cítil spokojený, šťastný, seberealizovaný a jak jej používám ve vztahu k dalším lidem, jak z toho mého bohatství vytěží moje rodina, moji přátelé a mé okolí, které mám rád. To je důležité.

A součástí bohatství pro mě je zejména svoboda, čas pro sebe, seberealizace, pocit uznání, ta radost ze života, která vzniká na začátku toho procesu, o kterém jsem hovořil  ⇒ emoční nastavení, myšlenka, hodnota, peníze, flow a radost ze života.

Ale bohatství to je taková jednorázová entita, taková hromada něčeho. Ale pakliže se to bohatství promění v určité flow, funguje dlouhodobě, můžeme tomu říkat PROSPERITA.

Součástí prosperity jsou samozřejmě nejen peníze, ale všechny ty aspekty, o kterých jsem hovořil.

     🍀 Čas pro sebe – k čemu je mi mých 24 hodin denně, pokud je prodávám jiným lidem za peníze a nemám čas
pro sebe? (Takto to může být pro mnoho lidí po celý život).

     🍀 Svoboda – k čemu je mi svoboda, jestliže svobodu prodávám jiným lidem za peníze a nemám prostor pro svobodu pro sebe, pro to, abych mohl hovořit to, co hovořím, abych mohl dělat to, co dělám a abych se tím mohl bavit. Abych to mohl milovat, identifikovat okolí těch lidí, kteří to, co vytvořím, mohou potřebovat a abych mohl třeba pracovat na svých prodejních automatech.

A samozřejmě, že součástí té prosperity je životní styl, uznání, pozice ve světě, který si buduji, pozice ve společnosti, kterou miluji, kterou mám ráda a které chci být součástí.

A tak jsme se dostali na konec ke slovu PROSPERITA jako flow a my jsme si v podstatě nastínili takovou SPIRÁLU. Jde to pěkně nahoru, z té hlavy zevnitř ven.

Když je správné vnitřní nastavení, jdou ven správné myšlenky, správné motivace, vzniká prostor pro správné dělání a pro správnou hodnotu z té se mohou vyrábět peníze, pakliže rozumíte tomu systému, který já nazývám BUSINESS IKIGAI.

  • Dělám to, v čem jsem dobrý
  • Miluji to, co dělám
  • Jsou lidé, kteří potřebují to, co dělám
  • Identifikuji trh nebo vytvářím poptávku a jsou mi ochotni za to zaplatit.

Vytvořím flow, cash flow, které je součástí toho, co jsem nazval PROSPERITOU.

Klíč k prosperitě vzniká ve vaší hlavě, ve vašem vnitřním nastavení a vede přes slovo emoce, vnitřní nastavení, motivace, myšlenka, akce, hodnota, plán, peníze, firma, automat na prachy, cash flow.

A neděláme to kvůli těm penězům, děláme to pro to, abychom měli fajn život a aby ten fajn život měli i lidé kolem nás. A potom jsme ve flow a ve stavu prosperity.

Proto je hodnota klíčem k prosperitě, ale je to všechno součástí systému, který jsem nazval spirála prosperity.

WOW, děkuji vám moc, že jsem mohl takto z lesa, z Ďáblického lomu udělat pro vás krátkou přednášku. Mějte se fajn a těším se na naše online akce, setkání, články a všechno, co spolu děláme, Jirka Mazur.


PS: Zajistěte si zdarma místo na Digipárty 13 PŘÍBĚHŮ Z NULY NA MILION. V praxi jsem zjistil, že  myšlení v systému zvaném SPIRÁLA PROSPERITY, bylo základem pro většinu mých příběhů i mých úspěchů a rozhodl jsem se, že vám to prakticky ukážu na Digipárty.

Registraci na Digipárty si zajistíte zde!

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře