PŘESVĚDČENÍ & HODNOTY NA CESTĚ PODNIKATELE…

Přátelé, mám pro vás malé zamyšlení. Původně jsem ho měl jen pro členy klubu GWBC, ale rozhodl jsem se ho sdílet i s vámi, protože si myslím, že pro vás může mít hodnotu. Nahrál jsem jej ve videu, ke kterému pro  vás mám i audio ve formátu mp3 a text v pdf ke stažení. Zásadní myšlenky najdete v tomto článku.

» Zde si můžete stáhnout audio k poslechu ve formátu mp3.

» Přepis videa ve formátu PDF máte ke stažení zde.

Obsah videa je zpracován tak, abyste jej mohli využít opravdu efektivně. Je zde formou videa, audia. Pro tisk zde máte článek ve formátu PDF. Užijte si to.

PŘESVĚDČENÍ & HODNOTY

Mé zamyšlení se týká dvou slov – PŘESVĚDČENÍ & HODNOTY. Myslím si, že stav našeho života, stav našeho podnikání, bankovního účtu a všeho, co v životě chceme, je výsledkem toho, jak jsme v minulosti mysleli.

To, jak myslíme, je do jisté míry výsledkem našeho přesvědčení, vzorců, které nám byly dány rodiči, školou, systémem, v zaměstnání… Samozřejmě každý z nás je na tom jinak, stav našeho života, byznysu, zkrátka všeho, je jiný. Ale je prostě výsledkem toho, jak se nám nasunuly vzorce o reálném životě do hlavy.

Pokud si myslíme, že něco můžeme, tak máme pravdu. Pokud si myslíme, že něco nemůžeme, tak máme taky pravdu.

On život se nás v podstatě ani neptá, jestli tu pravdu máme, nebo nemáme. To, co je důležité, je výsledek. Výsledek kvality života, podnikání, peněz, a nakonec i výsledek toho, jak se cítíme, jaké máme okolnosti svého života, zdali jsme šťastni, spokojeni, zdali se seberealizujeme.

Co je výsledkem našich přesvědčení?

Přesvědčení nám dává do hlavy sám život a prostředí, ve kterém žijeme. Jsou to rodiče, škola, zaměstnání, přátelé se kterými se stýkáme, jsou to média, která čteme, jsou to informace, které k sobě pouštíme.

Někdy stačí tyto okolnosti změnit a přesvědčení se také změní. V rámci těch přesvědčení nastávají jiné okolnosti pro život a pro podnikání. Shodneme se asi na tom, že je to záležitost, na které jsme schopni pracovat.

Přesvědčení nemusí být fixní, přesvědčení mohou být proměnné okolnosti, kterými můžeme svůj život a podnikání ovlivňovat. Je třeba si poctivě říct, že všechno, co v životě máme, aktuální stav našeho života, bankovního účtu, podnikání přátelství, všechny okolnosti toho, jak život vnímáme, jak jsme v něm šťastni, spokojeni…to vše je výsledkem našich přesvědčení.

Ne všechna přesvědčení jsou ta správná, ať už jde o peníze, podnikání, práci, o to, co bychom měli v životě dělat, jak vychovávat děti, jaký mít vliv na přátele a na okolnosti toho, co děláme, jak se rozhodovat…

Zvlášť tehdy, když cítíme potřebu změny, tak je jasné, že musíme změnit i naše přesvědčení. Myslím si, že náš GOLDWINNER BUSINESS CLUB bude výborný v tom, abychom se o těchto tématech konstruktivně bavili. Nejen z hlediska osobního rozvoje, nebo z hlediska změn, ale i z hlediska praktického. Praktické dopady, jaká přesvědčení mají vliv na kvalitu našeho života, peněz či podnikání.

Součástí přesvědčení je i hodnotová soustava. Jsou to hodnoty, které sdílíme, o kterých si můžeme vyprávět a které mají dozajista vliv na kvalitu našeho života, na peníze, na podnikání. Jsou to přesvědčení týkající se peněz, to znamená – jaký máte vztah k penězům, k samotnému slovu, k funkci peněz, tak takové peníze možná ve vašem životě máte.

Peníze jsou odrazem našeho myšlení

Ano, vy mi řeknete, „ale já bych chtěl více peněz, já si myslím, že mám správný postoj k penězům…a přesto nepřicházejí v hojnosti, v takové množství, v jakém bych chtěl…

Nicméně bych vás chtěl ubezpečit, že v tom právě ta přesvědčení, hodnoty a vztah k penězům hrají svojí roli. Budeme se o tom v rámci klubu GWBC bavit. Dalšími hodnotami, o kterých se je třeba vážně bavit jsou hodnoty jako je čas, svoboda, seberealizace, poslání, pocit z toho, že vše co děláme, má smysl.

Pocity osobního štěstí jsou velice důležité, protože mají vliv na to, jak se cítíme. To, jak se cítíme, má za následek to, jak následně myslíme, jak se rozhodujeme. Psychologové vám potvrdí, že rozhodnutí pramení zejména z pocitů, z emocí nikoliv z počítání a racionálních úvah. Z toho, jak se cítíme následně produkujeme myšlenky, rozhodnutí a od toho se následně odvíjí náš svět.

To vše jsou základy myšlení. Když je znáte, můžete se posouvat ke chtěným cílům. Například v podnikání – je jasné, že pokud se cítíte špatně, vše co produkuje vaše emocionální já přes hlavu ven není v pořádku, tak je jasné, že výsledky také nebudou v pohodě. Proto si myslím, že jedním ze záměrů našeho klubu GWBC je dostat do pohody vnitřní já, hlavu, nastavení. Naučit hlavu podnikatelskému mindsetu. MIND-SET = nastavení mysli.

MINDSET podnikatele je výsledkem…

…zejména přesvědčení, vnitřního nastavení, oněch hodnot a všeho, o čem povídám ve videu.

Přátelé, čas – svoboda, ano jsou to hodnoty obecné. Mnoho lidí je nevnímá až tak intenzivně, jak by měli. Prostě si říkají: „to je osud, že mám málo svobody, to je osud, že mám málo času,… přizpůsobím se tomu, jsem rád, že mám čas se svobodou na příděl…nějak ten život prožiju, přežiju…“

Čas máme pouze jeden

Potom je druhá skupina lidí, kteří vnímají čas jako nejvyšší hodnotu, nejvyšší prioritu. Nakonec, ekonomové moderního kapitalismu tvrdí, že čas bude mít pro lidi větší hodnotu, než peníze. Protože peněz můžete v životě vytvořit kolik chcete, času více vytvořit nemůžete.

Čas máte pouze jeden. Den každého z nás má 24 hodin. Jak se svým časem naložíte, takový život máte. To je věc vašeho rozhodnutí, jestli pracujete, prodáváte svůj čas, svobodu, potenciál, energii – vyměňujete je za peníze a ve výsledku vám tedy zbývá málo peněz, času a svobody. Tak jestli jste happy, spokojení, tak potom nemusíte nic měnit.

Vy, kdo čtete tento článek, s tím pravděpodobně spokojeni nejste. Mají pro vás hodnoty svobody, času, seberealizace a naplněného života svůj smysl?

Chci vás vyzvat, abychom diskutovali o tom, zda jsme schopni změnit nastavení v hlavě, zda jsme schopni změnit a upravit mindset pro cestu podnikatele, pro cestu zlatého vítěze v podnikání. Diskutujme o těch hodnotách. I z mých kurzů víte, že termíny čas, svoboda, poslání, seberealizace a uznání sami o sobě jsou správně pochopeny a když se s nimi správně pracuje, poskytují obrovské pákové efekty pro náš život, pro naše peníze, pro naše podnikání.

Můj dotaz na závěr, myslíte si, že jste schopni změnit, upravit svůj mindset ve prospěch svých peněz, podnikání, ve prospěch svého času, svého svobodného života? Sdílíme podobné hodnoty, podobné vize? Nebo si to pouze myslím?

Přátele, kde jinde bychom si o tom měli popovídat než v rámci klubu GOLDWINNER BUSINESS CLUB!

Již za pár dnů otevřu beta verzi členské sekce klubu GWBC. Brzy také otevřeme brány klubu pro druhé kolo vstupu.
Nenechte si tuto šanci a včasnou informaci ujít.

Jak si zajistit informaci o vstupu do Klubu
jako první, se dozvíte zde!

Mějte se krásně!

Jirka Mazur, zakladatel GWBC

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře