Jak jsem poznal tajemství z PRAVÉ STRANY v praxi

Žil jsem v nevědomosti na Levé straně

Říkám si, že je načase, abych vám prozradil, jak jsem poznal sérii tajemství z PRAVÉ STRANY v reálné praxi.

V prvé řadě – co jsou to mnou prezentovaná tajemství z PRAVÉ STRANY, asi víte. Jde o soubor dovedností a poznání, která mě dostala na PRAVOU STRANU cash-flow kvadrantu. To mi umožňuje žít život, po jakém toužím. V dostatku, se svobodou času a v plné seberealizaci.

Ale nebylo tomu tak vždy. Nakonec, možná jste si přečetli můj článek Povím vám pravdu & Vím, jaké je to na Levé straně – byl jsem tam 30 let… Dal jsem ho na svůj blog, protože je opravdu hodně osobní. Pokud jste jej nečetli a chcete vědět něco z mojí minulosti na Levé straně, moje osobní sdělení je zde!

Můj život na Levé straně byl stejný, jako u všech ostatních lidí. Dětství v paneláku, povinné studium & příprava na zaměstnání, první rozpačité dojmy z dospělosti a ze světa, jak funguje. Potom práce, přidělený byt, který nevlastním… Do toho škodovka, práce, rodina, zábava, 1 – 2x ročně svoboda (dovolená) na příděl. K tomu ty běžné problémy, co řeší lidé na Levé straně pořád – nemám čas, nemám peníze, nemám možnosti. Deziluze, beznaděj, možná šance na kariérním žebříčku…

Moje kvalifikace pro podnikání byla nulová, vyhlídky nevalné a o světě na PRAVÉ STRANĚ, který v normálním kulturním prostředí funguje stovky let, jsme nevědeli vůbec nic…

Ve výše zmíněném článku popisuji více, zejména motivaci a důvod, proč jsem šel na své a proč u mě nastal ten zlom a odhodlání vydat se na cestu do neznáma, na cestu plnou rizik a překážek a proč se tato cesta stala mým osudem.

Jenom stručně → peníze jsou fajn, miluji je. Umožňují nejen život v hojnosti, ale umožňují i přetvářet svět, posouvat příležitosti a vůbec… Co si tady budeme povídat.

» Ale to hlavní jsou hodnoty, jako jsou SVOBODA :: ČAS :: NEZÁVISLOST…

OK, PRAVÁ STRANA – to je můj svět, o kterém vyprávím. Ale jak jsem přišel v praxi na onu sérii tajemství z PRAVÉ STRANY?

Povím vám nejdříve, odkud jsem informace nedostal:

 • Ani jednu informaci o podnikání, penězích a Pravé straně jsem nedostal od rodičů. Přesto jsou v mém srdci.
 • Ani jednu informaci o podnikání, penězích a Pravé straně jsem nedostal ve škole, na střední škole ani na vysoké. Přesto rád vzpomínám.
 • Ani jednu informaci o podnikání, penězích a Pravé straně jsem nedostal od společnosti a systému, kterému odvádím daně, kus svého potenciálu a života. I to je prostě ok, jsme lidé, kteří jsou něčeho součástí. Beru to tak bez stěžování.
 • Také okolí, přátelé, spoluzaměstnanci mi neřekli o podnikání, penězích a Pravé straně vůbec nic!
 • Ani nešlo o boží vnuknutí, vyšší cíle či vedení, ani jsem nepotkal žádného guru…

Ale naštěstí jsem potkal pár šikovných lidí, co nezapomněli, co je živnost a podnikání a ti mě inspirovali. A také to chtělo mít oči otevřené, uši nastražené a mysl přístupnou. Řekl bych, že to dnes lidem celkem chybí…

Jak jsem poznal tajemství z PRAVÉ STRANY v praxi

Po revoluci jsem obrazně řečeno sundal nohy ze stolu a šel na své. O svém podnikání a okolnostech kolem něho jsem již publikoval informací dosti, mimo jiné i na webináři Kanárské a vánoční konstelace, zde je v záznamu. Proto se soustředím spíše na ta praktická poznávání oněch tajemství.

1. Čas jako nejvýznamnější aktivum

cas

Ve škole i v zaměstnání jsme dostávali hodně “chytrých” informací o tom, jak se učit či pracovat efektivně, jak manažerovat čas, jak zvýšit výkon. Zkrátka, jak se uštvat pro systém. Pravdu nám neřekl nikdo!

Velmi brzy jsem poté, co jsem začal podnikat, jsem přišel na to, že mám více ČASU, než jsem si kdy pomyslel a zejména, že s ním mohu nakládat podle svého uvážení a svobodné vůle. To bylo celkem ohromující zjištění.

Mimo to, že jsem přestal vstávat do práce ve 4:40 ráno, ale posunul jsem to o pár hodin, mohl jsem pracovat kdy jsem chtěl a jak jsem chtěl. Nepočítal jsem hodiny v práci do konce směny, ale spíše jsem se podivoval tomu, jak čas utíká. Naučil jsem se čas přepočítávat na peníze.

V časech, kdy jsem pracoval, jsem svou činností vytvářel peníze – nejdříve sám na sebe, později se zaměstnanci. Nepobíral jsem mzdu, ale fakturoval jsem tolik peněz, kolik jsem byl schopen za práci svého podnikání dohodnout.

Den každého člověka má 24 hodin a k tomu je k dispozici určitá energie a potenciál výkonnosti. V podnikání nevyděláte peníze tím, že zvýšíte výkon a výdej energie, často je tomu naopak.

Prakticky velmi brzy jsem za cca stejný pracovní výkon a výdej energie vydělával 10 – 15x více, než v zaměstnání, které jsem k prvotní nevoli rodiny opustil. Když jsem se nad tím později zamyslel, zjistil jsem například následující:

 • Den každého člověka má 24 hodin
 • Nezáleží na intenzitě práce, ale na tom, pro koho ji děláme
 • Lidé práce prodávají svůj čas, energii a potenciál za peníze.

Já jsem v podnikání prodával svoji invenci, nápady, myšlenky. Bylo to zábavnější a hlavně to bylo lépe placené 🙂 !

Mimo to jsem si až časem uvědomil, že žiju v podstatně výhodnějším cash-flow, které mi v čase, který jsem měl k dispozici, umožňovalo pracovat s aktivy, která jsem získával postupně. Těmi aktivy byly zejména

PENÍZE a ČAS. Pochopil jsem, že čas je nejvýznamnější aktivum na světě. Je to jediné aktivum, kterého máme všichni stejně a nakupuje se ve vlastní hlavě! Více o tom povídám v kurzu :-). Můžete se naučit správně zacházet se svým časem…

2. Zaměření – fokus – koncentrace

focus

Na Levé straně – v práci, po mě chtěli, abych se zaměřoval na pracovní postupy, povinnosti, řízení, hlášení a kde co… Odměňován jsem byl bez ohledu na výkon a bez ohledu na to, co se v “pracovní době” udělalo.

Mezi námi, termín “pracovní doba”, to je ale opravdu levostraňácká záležitost. S výkonem, s penězi a výsledkem to nemusí vůbec souviset, to asi tušíte.

V podnikání se věci a události děly tam a takovým způsobem, jak jsem je organizoval, jak jsem o nich komunikoval s lidmi a jaké aktivity jsem vyvíjel.

Naštěstí jsem brzy pochopil, že podnikání je zejména o procesu marketingu. Je to o tom – pochopit, kde leží moje peníze. A jakými procesy, činnostmi či službami je prostě dostanu k sobě. A když jsou na účtu, tak jak je dále pouštět do oběhu, aby se využívaly pákové efekty v podnikání…

Proces vydělávání peněz, to je vlastně jako ve vrcholovém hokeji. Hokejista se rozjede tam, kam jde puk. S trochou předvídavosti a se zručností sází vítězné branky. Musí mít fokus a zaměření do onoho prostoru za brankářem. Podnikání je podobné. Akorát se u toho nemusíte tolik honit :-).

Naučil jsem se mít fokus nejen na potenciální zdroje peněz (tomu se říká tržní cílení), ale zaměření šlo do dosud neznámých vod. Musel jsem přidat jinou komunikaci, marketing, jiné dovednosti a návyky. Fokus se vyvíjel a s ním i transformační proces. Tehdy jsem ještě netušil, že na PRAVOU STRANU.

Kam zaměřujete pozornost, tam to roste. Celých 25 let podnikání šla moje pozornost za příležitostmi, které se objevovaly, jako houby po dešti a ono to rostlo. Místy i do mínusu, když to zaměření šlo blbě :-).

Zaměření a fokus je klíčovým tajemstvím. Proč se mají lidé na Levé straně blbě? Protože zaměřují pozornost na levé záležitosti :-).

3. Pákové efekty

paka

Lidé na Levé straně znají pákové efekty maximálně tak z informací o burze. Když jsem začal podnikat, nevěděl jsem o nich vůbec nic. Přesto se děl téměř zázrak. Vlastně z ničeho, z nuly a garážového podnikání, se nám podařilo během relativně krátké doby točit velké peníze. Nejdříve desítky tisíc, potom stovky, pak miliony, a za nějaký čas i stovku milionů ročně. A naše aktiva se utěšeně rozrůstala. Odkud se ty peníze sakra vzaly?

Až časem jsem si uvědomil, že tím vydatným pomocníkem jsou pákové efekty v podnikání. Jsou to například lidé – lidské zdroje, stroje a technika, myšlenky, marketing, peníze v oběhu (cash-flow, finanční toky), daňový systém na PRAVÉ STRANĚ a spousta dalších.

Lidé na Levé straně si pákové efekty známých věcí neuvědomují. I kdyby je znali, k ničemu jim to není. Pokud byste znali reálný pákový efekt investice či úvěru, zvýšil by vám někdo kvůli tomu na Levé straně plat? Podnikatelé za praktické využití této znalosti v praxi si přijdou na pěkné cash-flow!

Všimněte si, že nepíšu slovo “peníze”. Cash-flow je totiž v podnikání důležitější veličina. Zatímco zaměstnanci se honí za penězi, podnikatelé chtějí mít dobré cash-flow.

Pákové efekty v podnikání jsem poznával průběžně v nejrůznějších byznysech 10 – 12 let. Šlo i skvělé poznání reality. Ve školách se o tom nic neučí, ale velký svět funguje na páku :-)!

4. Pravidlo 80/20 v podnikání

8020

Opět – na Levé straně je toto tajemství celkem k ničemu. Na Levé straně od mateřské školky až po vysokou, a potom zaměstnání až do důchodu, o Pravidle 80/20 lidé něvědí téměř nic. Po nějakém Pravidle 80/20 ani vidu – ani slechu. Také k čemu by jim bylo? Zvýšil by jim kvůli znalosti tohoto Pravidla plat?

Jo, někteří zaměstnanci či manažeři mi tvrdí, že jej znají. Moje otázka zní – a kolik na to vyděláváš? Odpověď si domyslete sami 🙂

Když jsem začal podnikat, byl jsem příliš extenzívní. Chtěl jsem obsáhnout celý trh, tisíc zákazníků, měl jsem megaplány. Následovaly velké finanční obraty, ale také hodně cash-flow vázaného ve strojích, v autech, technice, budovách, skladech, skladových zásobách… Podnikání rostlo a stávalo se komplikovanějším!

Místy to přerůstalo do potíží s cash-flow a do náročných situací! Chtěli jsme hodně a přicházelo někdy málo. Čím to?

Pravidlo 80/20 jsem pro své podnikání objevil v roce 2000. Byl to totální zlom. Popisuju tuto situaci na různých místech. Jeho aplikace při drobné krizi nám následně vydělala miliony korun v cash-flow. Stačily parametrické změny v podnikání podle Pravidla 80/20 a vše bylo jinak.

Svůj život a zejména podnikání řídím podle Pravidla 80/20. Je určujícím v tom, co dělám, v mých projektech i záměrech. Za 20% času, energie, investičních nákladů a potřebných zdrojů získávám 80% peněz, cash-flow, času, příležitostí a svobody. Když oželím těch 20%, nenaskakuje mi 80% nákladů a problémů…

V kurzu ŽNPS se hodně věnuji problematice Projektového řízení v podnikání podle Pravidla 80/20. Vlastě jej v jisté formě obsahují všechny kapitoly. Neboť žít a podnikat, či dělat cokoliv se znalostí a zejména s akceptací Pravidla 80/20 je prostě dobré. A je to lépe placeno :-).

NEBUDE TEN ČLÁNEK PŘÍLIŠ DLOUHÝ?

Tak, přátelé. To by se psalo a povídalo! Co si to tak nechat na jinou příležitost? Jedna se blíží – již za pár dnů bude u vás!

 • Proč je znalost této série tajemství pro vás klíčová?
 • Co získáte?
 • Jaký to má pro vás přínos?

Tak pokud podnikáte, či chcete podnikat a to v jakékoliv formě či velikosti, tak vám znalost a zejména použití těchto tajemství v praxi pomohou získat to, co potřebujete – více peněz, času, svobody. Ale také více bezpečí a jistoty, což se vám v podnikání může zdát paradoxem.

A pokud jste zatím na té Levé straně úplně? Jdete do rizika. Ze sérií těchto tajemství totiž poznáte hodně o tom, jak funguje reálný svět. Masa lidí je na Levé straně, je jich více, než 90% a nejsou více, než otroky v systému. Méně, než 10% lidí (v našich kulturních podmínkách, v Číně to bude tak 1%), si může užívat života a světa tak, jak je možné.

»  Zjistíte, jak lidé na Pravé straně přemýšlejí, jak se odehrávají procesy a co vše je ve skutečnosti jinak, než si myslíte.

»  Série tajemství z PRAVÉ STRANY vám dá do života více vzdělání a informací, než celý školský systém nebo tucet knih o podnikání.

Je tady jen jedno riziko. Téma PRAVÉ STRANY je hodně chytlavé a již se ho nezbavíte. Ale budete chytřejší, než vaše okolí. A jednoho dne se rozhodnete…

Tak, přece jen vám ještě ve stručností naservíruji ta další tajemství podnikání, jak jsem na ně postupně přicházel:

5. Strategické myšlení

strategie

Na Levé straně po mě chtěli myšlení, když mě lanařili, abych zůstal na katedře na vysoké škole. Bylo to lákavé, ale za málo peněz… V pozdějším zaměstnání bylo samostatné myšlení, názory a jakékoliv pravdy TABU. Naučil jsem se neříkat, co si myslím…

Když jsem začal podnikat, všechny lidi kolem mě zajímalo, jak myslím, co řeknu, jaké mám záměry. Musel jsem svoje myšlení nejen ventilovat, ale zejména realizovat. Vlastně každá akce byla a je nejdříve o tom, vše si promyslet, zvážit varianty, umět změnit směr, přizpůsobit se nebo naopak překvapit. Žádná myšlenková nuda.

Přišel jsem na to, že proces podnikání je o myšlení. Co jsem nevymyslel, to jsem neměl. S intenzitou práce či s nasazením to moc nesouviselo. Proces podnikání mi připomínal deskové hry – šachy, Monopoly, Dostihy a sázky, Osadníky z Catanu či Cash-flow kvadrant.

Ve hře i v podnikání vyhrává ten, kdo myslí více strategicky. Proto jsem toto tajemství do naší série dal také!

» Myslet k bohatství nestačí, je třeba naučit se myslet strategicky :-).

6. VIP síťování na Pravé straně

networking

I život na Levé straně je o neustálých interakcích mezi lidmi. I na Levé straně máme sítě přátel ze školy, ze sousedství, ze zaměstnání či z koníčků. Téměř nikdo z nich nás neposune na vyšší level v životě a v podnikání.

Také na Levé straně ovlivňujeme skupiny zákazníků či dodavatelů. Ale spíše z nesvobodné pozice nařízení a strategií zaměstnavatele, než z vlastní vůle. Někdy to ani nemusí být moc zábavné.

Naučil jsem se v podnikání, že díky svobodě si mohu okruhy lidí kolem sebe vybírat sám. Žádní nafasovaní sousedé, přátelé z práce či otravní zákazníci. Já si mohu určovat, kam a ke komu budu zaměřovat pozornost a přízeň. Za odměnu mám kolem sebe velké množství skvělých lidí.

To je opravdu velká přidaná hodnota z PRAVÉ STRANY!

Naučil jsem se v podnikání síťovat lidi. V životě a v podnikání máte dvě možnosti. Buď někdo síťuje vás, což je fajn, natrefíte-li na ty pravé lidi. Nebo můžete podle své fantazie, záměrů, marketingových a byznysových cílů více, nebo méně promyšleně síťovat vy jiné lidi. Je to lepší a je to lépe placeno!

Již 20 let síťuji ve svých byznysech postupně ty vhodné zaměstnance, sítě zákazníků, dodavatelů a také něco, co nazývám Mozkovým Trustem. Dělal jsem to ve stavebnictví, v energetice, v prodeji koberců, s klienty na burze i ve vzdělávání. Vše samozřejmě s akceptací Pravidla 80/20, je to tak efektivní. Lůzry a dav nesíťovat! Je to špatně placeno!

Učím lidi, jak mají síťovat lidi ve svých byznysech. Funguje to totiž téměř všude. Digitálně online i naživo. S kým síťujete, tak se máte!

7. Pravidlo totální koncentrace

koncentrace

Lidé na Levé straně se špatně koncentrují na své cíle a už vůbec ne na peníze a hodnoty, po kterých třeba touží. Většinou říkají, že nemají čas a peníze… Nakonec jejich zaměstnavatelé po nich chtějí, aby se koncentrovali jen na pracovní výkon a obsah. Třeba 40 let…

Koncentrovat se celý život na to, abych prodával čas, energii a potenciál za almužnu jiným lidem, to může připomínat totální nasazení…

Totální koncetrace v podnikání je úplně o něčem jiném. Sám jsem to poznal. Když jsem v koncentraci a pozornosti polevil, podnikání šlo dolů. Když jsem rozjížděl projekty a nové věci, koncentrace musela být totální.

Zdvojené Pravidlo 80/20 – kolik to dá v výsledku? 20% z 20% nejvýznamnějších zdrojů… Čeho můžeme dosahovat v podnikání totální koncentrací na cíle i procesy?

Poznání pojmu totální koncentrace v praxi, to bylo něco, jako škola života. Naprosto zásadní!

8. Totální marketing na Pravé straně

total-market

Lidé na Levé straně většinou nemají slovo marketing v lásce. Zejména proto, že mu nerozumějí, nebo mají mylné představy. Pro mě slovo marketing znamená “marketovat” – vyrábět trh.

Marketing – to může být reklama, propagace, PR i řada akcí, které vedou k efektivnímu oslovení zákazníka.

Ale 90% všech podnikatelů zbohatlo tím, že si vyrobili svůj trh.

Miluji marketing – je to klíč k penězům i k srdci zákazníka.
Je to klíč ke svobodě, k zábavě i k seberealizaci v podnikání.

Nedělám pouze marketing. JÁ JSEM MARKETING. Tomu říkám totální marketing.

Učil jsem se ho po celou dobu podnikání a stále se učím. Protože trh, příležitosti, toky peněz i například digitální technologie moderního věku se neustále mění.

Miluju totální marketing a něco, čemu moje dcera Stáňa říká Podnikání z pláže. Prostě vymyslet si trh, nastavit procesy a na pláži počítat peníze. Je to dobrý koncept, shodou okolností je teď přístupný i pro vás zde. http://podnikanizplaze.cz/jiri-mazur-doporucuje-online-kurz/

9. Digitální podnikání

digitalni-podnikani

Digitální svět a vymoženosti s ním související. Tak to jsme prostě před léty tu možnost neměli. A potom i ve vlastní firmě, kde jsem měl již od roku 1996 vlastní server, internet a další vymoženosti plus 20 počítačů, pro každého zaměstnance v kanceláři, tak jsem to bral jako ztrátu času a prostě jen jako nutnost.

Nakonec tak to mají lidé na Levé straně i dnes. Buď mají počítač v práci, což je otravné a ničí to zdraví. Nebo jej mají ještě na zábavu, což ukrajuje nejcennější aktivum na světě – ČAS a také často osobní potenciál… Jak to máte vy?

»  První zlom u mě nastal kolem roku 2000 – 2001. Tehdy jsem začal intenzívně aplikovat Pravidlo 80/20 v distribuci, v řízení skladových zásob, v prodeji i v marketingu. Technika pomáhala.

»  Další příležitost se objevila záhy na burze, kdy jsem se učil pracovat s kapitálem, online ze svého obýváku. Úžasná zkušenost!

»  Od roku 2005 jsem pojal digitální svět profesionálněji a začal jsem 80% příjmů generovat díky internetovému marketingu. A to dokonce i z klasického podnikání.

»  Dnes má internet a internetový marketing na svědomí 90% mých peněz ve třech pilířích podnikání. Protože vím, že ty základy lze dneska efektivně využívat v jakémkoliv podnikání, je to nedílná součást naší série tajemství z PRAVÉ STRANY.

I pro vás je to klíčová záležitost.

Pokud podnikáte, můžete si zjednodušit život a vydělávat podstatně více. Fascinuje mě, kolik podnikatelů tomu ještě odolává. K vlastní škodě.

A pokud jste ještě na té Levé straně, potom vám toto poznání tajemství digitálního podnikání či marketingu otevřou svět a příležitosti. Internet je totiž jedno z míst, kde můžete začít podnikat opravdu s málem :-). Nebo si můžete celkem snadno vylepšit svoje aktuální výsledky v podnikání – rychle, jednoduše a levně!

10. Ziskové a bezpečné podnikání

ziskove

Lidé na levé straně se podnikání často obávají. Já jsem se nebál. A vím, že jsem měl často štěstí, protože zákoutí v podnikání umějí být i pěkně nebezpečná!

Abych se naučil podnikat ziskově, musel jsem se naučit počítat. Jinak, než nás to učili ve škole. Podnikání je v zásadě matematika 5. třídy ZDŠ. Ale nesmíte se občas přepočítat nebo něco nedomyslet.

Tím důležitějším faktorem ziskového podnikání je totiž nutnost naučit se podnikat bezpečně. Až 80% podnikatelů či podnikatelských projektů zhavaruje. Někdy fátálně a s následky.

Některých rizik jsem si byl vědom již po prvním roce. Proto jsem již po roce podnikání založil svoje první s.r.o. Kdybych to neudělal, jako řada ostatních, už bych tady jako podnikatel dávno nebyl…

Během kariéry jsem založil možná tři desítky firem typu s.r.o. a pár akciovek. Naučil jsem se řídit podnikání projektově a využívat výhod daňového systému i osobního ručení. Mohl jsem často jít do rizika, které je pro živnostníka zcela nerozumné.

A proto mám v tom desátém tajemství opravdu dobré a klíčové rady pro začínající i zkušené podnikatele. Jsou to rady vykoupené bezesnými nocemi, finančními nehodami a průšvihy i úspěchy a dobrými řešeními pro různé situace. Na toto know-how získané životem a zkušenostmi jsem obvzláště hrdý. A předávám jej dále…

11. Používání Avatarů v podnikání

avatar

Co si tak založit firmu v zahraničí? I s bankovními účty. Co tak optimalizovat podnikání, bezpečnost, finanční toky, daně… Samozřejmě legálně :-).

Na koho a proč jednoduše přesunout podstatnou míru odpovědnosti a eliminovat rizika podniktalských akcí? Jak žít v cash-flow a užívat si toho způsobem, který je pro 99% lidí nedostupný?

Dlouho to i pro mě byla nedostupná záležitost. Dnes si bez své offshore struktury neumím představit život. Myslím, že i tato tajemství jsou něco, co hodně lidem pomůže. Ale to si opravdu nechávám do kurzu, pro zasvěcené… Přece jen jsou to tajemství!

12. Cesty na Pravou stranu

cashflow

Jaké si to uděláme, takové to máme. Cesty v životě i v podnikání jsou různé. Také jsem šel mnohokrát špatným směrem. Jindy jsem šel po cestách neprobádaných a nevyšlapaných. Dnes bych řekl – důležité bylo, že to bylo směrem na Pravou stranu.

Taky jsem mohl zůstat na té Levé straně, mezi většinou lidí. A mít klid. Třeba bych byl i spokojený a realativně šťastný. Kdo ví.

Ale co vím jistě → nezažil bych tolik příběhů. Neprocestoval bych půl světa. Nevyzkoušel bych tolik příležitostí. Neměl bych kolem sebe takové lidi a přátelé, jaké si dnes mohu vybrat. Asi by to byl život podstatně skromnější, jednodušší, se svobodou na příděl a časem na povel. Možná bych ani nemusel tak namáhat mozek… Bylo by více času na koníčky, plkání, či televizi…

Když jsem se tak o tom ve videolekci 12. tajemství rozpovídal, vymyslel jsem neplánovaně 25 krokový plán pro Cestu na PRAVOU STRANU. Měli byste jej znát, funguje!

13. Osobní rozvoj na Pravé straně NARUBY

rozvoj-naruby

Lidé na Levé straně si pod termínem osobní rozvoj představují ledacos. Jen ty peníze, čas, svoboda a bohatství jim tam jaksi neustále unikají mezi prsty.

Jak by ne, vždyť 90 % všech tzv. koučů, lektorů, ale i infopodnikatelů jsou lidé z Levé strany. Co tak asi mohou někoho naučit?

Mám osobně jednu takovou zásadu:

Rád se nechávám učit od lidí a nechávám si poradit od lidí, kteří mají na svém kontě alespoň o jednu nulu více a spí v hotelech o kategorii výše… A vůbec, jsou prostě inspirací.

Naštěstí jich mám pár ve svém portfoliu přátel :-).

Co je to osobní rozvoj na PRAVÉ STRANĚ?

» Lidé na Levé straně se osobně rozvíjejí, aby něco získali.

» Lidé na Pravé straně se osobně rozvíjejí, aby to, co získali využili správně, pustili dále energii a užili si ŽIVOTA NA PRAVÉ STRANĚ.

Proto je osobní rozvoj na PRAVÉ STRANĚ o něčem jiném, než si lidé myslí.

Vlastně oni lidé na Levé straně téměř vůbec nevědí nebo netuší, jak lidé na PRAVÉ STRANĚ žijí, jak tráví čas, jaké mají myšlení či hodnoty. Příběhy z filmů a televizních seriálů jsou zavádějící.

Proto jsou dovednosti, know-how, postupy a vychytávky z PRAVÉ STRANY opředeny mýty a tajemstvím.

Pouze pro někoho může být odhaleno 🙂

»  Už víte, proč je pro mnohé z vás projekt 13 Tajemství z PRAVÉ STRANY tak důležitý!

»  Plán premiéry, kdy vám představím možnost získat oněch 13 Tajemství samostatně, se blíží!

Kdy to bude? Prozradím již zítra, v úterý 19. 1. 2016 k vám doputuje zpráva…

Jak to bude vypadat? Buď to zabalíme do balíčku poštou, nebo vám to dáme ve zcela nové verzi online formou? Počkejte si!

Získají první účastníci nějaké výhody či lepší podmínky? Měli by… Co myslíte?

A co ještě potřebujete dnes vědět? Především si musíte ujasnit, kam se váš život a vaše podnikání posunou, když do nich oněch 13 Tajemství z PRAVÉ STRANY nasunete!

Jirka Mazur


PS: Potřebujete více informací a ještě jste neprošli online kurzem?

Jirka Mazur
Jirka Mazur, podnikatel a autor programů z edice ŽIVOT NA PRAVÉ STRANĚ, KDE JSOU MOJE PENÍZE, GOLDWINNER, PODNIKÁME NA BURZE, WINSIGNALS a dalších. Rozdávám zlato a měním lidem životy.
Komentáře